top of page

Tehniskā informācija

ZEMESGABALA IEKĀRTOJUMS

 

Uz zemesgabala ierīkoti bruģēti gājēju celiņi un automašīnām paredzēti laukumi. Teritorija ir apgaismota, kā arī ierīkots bērnu rotaļu laukums ar apzaļumotu teritoriju.

ĒKAS TELPISKIE RISINĀJUMI

Ēkas kompozīciju veido deviņstāvu ēka un apkārt izvietotās trīs, četru un piecu stāvu celtnes.

ĒKAS PLĀNOJUMS​

Stāvu plānojums veidots ar radiāli atdalītiem gaiteņiem no trepju-liftu mezgla. Ēkai ir divi trepju-liftu mezgli, no tiem:​

- pirmās trepes – no 1. līdz 9. stāvam ar diviem liftiem, kuru ātrums ir 1,6 metri sekundē un kas paredzēti 17 un 13 cilvēkiem. Nokļūšana no 1. līdz 9. stāvam prasīs vien 17 sekundes;

- otrās trepes - no 1. līdz 5. stāvam ar diviem ātriem liftiem. Katrs no tiem paredzēts astoņiem cilvēkiem;

- trešās trepes - no 1. līdz 4. stāvam. Šo trepju galvenais izmantošanas veids ir evakuācijas ceļš.

Dzīvokļi ir izvietoti no 2. līdz 9. stāvam. Iedzīvotāju lietošanai 4., 5. un 6. stāvā ir ierīkotas jumtu terases:

- terases 4. stāvā - virzienā uz Rietumiem;
- terases 5. stāvā - virzienā uz Ziemeļiem;
- terases 6. stāvā - virzienā uz Dienvidiem.

Ēkas 1. stāvā:

- ir ēkas galvenā halle ar konsjerža darba vietu;
- ir speciāla telpa ar veļasmazgāšanas un žāvēšanas aparātiem mājas iedzīvotāju izmantošanai;
- ir palīgtelpas bērnu ratiņu un velosipēdu glabāšanai;
- izveidotas komerctelpas tā, lai apmeklētāju un iedzīvotāju plūsmas nekrustotos.

Ēkas 1., 2. un 3. stāvā ir ierīkotas noliktavas iedzīvotāju mantu glabāšanai.

STARPSIENAS STARP DZĪVOKĻIEM

Starpsienas starp dzīvokļiem būvētas no ARCO silikātu blokiem (ar labu skaņas izolāciju), apmestas, apšūtas ar riģipsi un nokrāsotas no abām pusēm. Dzīvokļiem starptelpu starpsienas veidotas no metāla profiliem KNAUF, kas pildīti ar minerālvati un apšūti ar divkāršām ģipškartona loksnēm. Starpsienas, pie kurām plānots stiprināt virtuves skapīšus, nestspējas palielināšanai zem ģipškartona loksnēm ir piestiprināts finieris. Telpās ar paaugstinātu mitruma līmeni sienas konstrukcijas veido apšūts metāla karkass ar mitrumizturīgām divkāršām ģipškartona loksnēm.

 

DURVIS

Ēkas ārdurvis no alumīnija profiliem ar stiklojumu un tērauda durvis ar stiklojumu. Gaiteņu durvis – metāla ugunsdrošas ar EI – 30 min. Dzīvokļu durvis – krāsotas ugunsizturīgas koka durvis ar EI – 30 min. Starptelpu iekšdurvis – SIA Skandoors ražotās krāsotas koka durvis.


APKURE

Apkure ir nodrošināta no siltummezgla 1. stāvā. Apkures stāvvadi atrodas ārpus dzīvokļiem, katram dzīvoklim ir siltuma skaitītājs. Dzīvokļu radiatori (balti) ir aprīkoti ar regulatoriem.

ŪDENSAPGĀDE UN KANALIZĀCIJA

Ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas ir pieslēgtas pie pilsētas tīkliem. Aukstā un karstā ūdens apgāde no siltummezgla 1. stāva, uzskaite atrodas katra stāva sadalošajā skapī. Dzīvokļos atrodas ventiļi, kas ļauj atslēgt ūdens padevi dzīvoklim iedzīvotāju prombūtnes laikā. Visos dzīvokļos ir izveidoti ūdensvada tīkli, kas ir ierīkoti griestos un nolaižas pa starpsienām. Karstā ūdens uzsildīšanai izmanto saules paneļu enerģiju. Vannas istabās ir paredzēta vieta veļasmašīnai ar atbilstošu pieslēgumu.

ENERGOEFEKTIVITĀTE

Ēkas energoefektivitāti nodrošina ar šiem faktoriem:

- ēkas ārējās virsmas (ēkas fasāde un jumta segums) nosiltināts ar efektīviem siltumizolējošiem materiāliem, kuru minimālais biezums ir 20 cm;
- virs jumta ir uzstādīti saules paneļi ar kopīgu jaudu 85 KW, ko izmanto ūdens uzsildīšanai un koplietošanas telpu apgaismojumam;
- 10. līmenī ir ierīkota ventkamera ar rekuperācijas sistēmu, lai izmantotu siltumu no nosūces ventilācijas svaigā gaisa pieplūdes ventilācijas uzsildīšanai;
- katram dzīvoklim ir ierīkota autonoma regulēšanas sistēma, kas ļaus iedzīvotājiem ietaupīt izdevumus par apkuri.

PAMATI

Ēkas pamatne ir izveidota no noblīvētu šķembu slāņa 1 m biezumā. Monolītie pamati ir izveidoti no dzelzsbetona plātnes 1 m biezumā zem deviņstāvu ēkas daļas un atsevišķiem monolītiem stabveida pamatiem, apvienotiem ar rostverkām.

ĀRĒJĀS SIENAS

Ārējās sienas no uzkarināmiem gāzbetona paneļiem. Gāzbetona sienas paneļi: augstums - 1,5 m, garums 6 m, biezums - 30 cm. Gāzbetona sienas paneļi balstās uz metāliskiem galdiņiem un fiksēti pie kolonnas ieliekamajām detaļām. Starp logiem sienas no gāzbetona blokiem “BAUROCK” 300 mm biezumā. Kāpnes – saliekamie dzelzbetona laidi 120 cm platumā ar speciālām keramiskām flīzēm un uzstādītām krāsotām margām.

KARKASS

Ēkas nesošais karkass ir izbūvēts no saliekamām dzelzsbetona konstrukcijām, paredzētām civilbūvniecībai līdz 16 stāviem. Karkass ir saišu telpiska tipa, tas nozīmē, ka vertikālo slodzi uzņem kolonnas ar šķērsgriezumu 40x40 cm, bet horizontālo slodzi uzņem stabilizāciju nodrošinošie elementi – stingrības sienas. Saliekamie rīģeļi balstās uz kolonnas konsolēm vai uz metāla balsta galdiņiem, piemetinātiem pie metāla ieliekamajām detaļām iebūvētām kolonnās. Pārsegums – tipveida dobie pārseguma paneļi. Starp kolonnām telpiskajam nodrošinājumam ir samontēti siles veida paneļi, kuri caur ieliekamajām metāla detaļām sametināti ar montāžas elementu palīdzību.

JUMTA SEGUMS VIRS 9. STĀVA

Jumta segums ir veidots no augstākās klases divkāršā mīkstā jumta seguma materiāla (Beļģijas ražotājs Derbigum) pa cieto minerālvates slāni virs putupolisterola siltumizolācijas 200-300 mm biezumā. Lietusūdeņu novadīšanas piltuves ir apsildītas. Jumta terašu segums 4., 5., un 6. stāvā veidots no mīkstā divslāņu jumtu seguma materiāla Derbigum, kas uzlīmēts uz betona pamatnes biezumā 50-70 mm. Siltumizolācijas slānis no putupolisterola 200-350 mm biezumā ar tvaika izolāciju no polietilēnās plēves. Ekspluatējamās terases segums - no kompozīt-materiāliem.

LOGI
 

No PVC 7 kameru profiliem ar 3 stiklu paketēm, ar ziemas vēdināšanas atvērumiem.
 

DZĪVOKĻU APDARE

Dzīvojamo telpu sienas ir nokrāsotas vai aplīmētas ar tapetēm, ar piekaramiem griestiem vai nokrāsotiem griestiem. Grīdas apdare – lamināts vai parketa dēļi. Vannasistabu un priekšnamu grīdas segums – flīzes. Vannasistabu sienas flīzētas, daļēji nokrāsotas.

SANTEHNIKA

Visos dzīvokļos vannas istabas un tualetes ir aprīkotas ar izlietni, spoguli, piekaramo podu ar iebūvēto ūdens tvertni un vannu vai dušas kabīni atbilstoši projektam, ir uzstādīti maisītāji.

ELEKTRĪBA

Dzīvokļi ir nodrošināti ar trīs fāžu elektrības pievadu, uzskaite atrodas stāva sadalošajā skapī. Dzīvoklī atrodas sadalošais elektroskapis ar automātiem. Ir iespējams atslēgt dzīvokli no elektības iedzīvotāju prombūtnes laikā. Sanitārtehniskajos mezglos, priekštelpās un virtuves zonā ir iebūvēts LED apgaismojums.

VĀJSTRĀVAS TĪKLI

TV un telefonu kabeļi ir ievilkti visos dzīvokļos, tīkli izbūvēti istabās, ir ievilkts optiskais kabelis. Klienti var izvēlēties Interneta un TV pakalpojumu sniedzējus, saskaņojot tos ar mājas apsaimniekotāju. Visi dzīvokļi ir aprīkoti ar ugunsdrošības signalizāciju, dzīvokļu gaiteņos un virtuves zonas griestos ir ierīkoti dūmu detektori. Uz dzīvokļu durvīm apsardzes signalizācija, dzīvokļiem ar jumtu terasēm kustības sensori. Dzīvokļos ir uzstādīti namruņi (diktafoni), kas ir savienoti ar mājas dežurantu un ar durvīm.

VENTILĀCIJA

Ēkā ir ierīkotas nosūces un pieplūdes ventilācijas sistēmas. Katrā dzīvoklī ir ierīkotas atsevišķas nosūces sistēmas no tualetēm, vannas istabām un no virtuves iekārtas. Nosūces sistēmas kompensācijai ierīkota svaiga gaisa pieplūdsistēma. Starp dzīvokļiem gaiteņos pieplūdes ventilāciju nodrošina virsspiediens.

bottom of page